Hastanemiz Genel Cerrahi Birimi hastane ve polikliniklerde hasta muayene ve tedavisini gerçekleştirmek üzere organize olmuştur. Yatan hasta hizmetleri, poliklinik hizmeti ve acil servis hizmeti haftanın yedi günü ve 24 saat aralıksız olarak sürdürülmektedir.

Birimin misyonu hasta merkezli, nitelikli, güvenilir ve tıbbi hatasız hizmet vermek;  birimin vizyonu ise başta minimal invaziv cerrahi (laparoskopik – kansız ameliyat) olmak üzere tüm klinik cerrahi uygulamalarda başarı oranının üst seviyeye çıkarılması şeklinde belirlenmiştir.

Laparoskopik Cerrahi

Halk arasında “Kansız Cerrahi” olarak tabir edilen Laparoskopik Cerrahi ile doktorlarımız safra kesesi, apandisit, kasık fıtığı, mide fıtığı ve reflü cerrahisi ameliyatlarının yanı sıra ileri laparoskopik cerrahi tekniği gerektiren mide, kalın bağırsak ve karaciğer ve dalak ameliyatlarını da uyguluyor. Laporoskopik cerrahi’de standart ameliyatlara göre estetik ve erken sosyal hayata dönüşte belirgin bir üstünlük gösteriyor.

Endoskopi Ünitesi

Endoskopi Ünitemizde dijital görüntüleme teknolojisi kullanılarak yemek borusu, mide ve duodenum hastalıklarının teşhis ve tedavisi amacıyla gastroskopi, kolonoskopi, sigmoidoskopi  işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Endokrin Cerrahi Merkezi

Meme kanseri gibi meme hastalıkları dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla artıyor. Hastanemizde meme ile ilgili radyolojik, cerrahi tanı ve tedavi yöntemleri, memenin selim hastalıkları ve kanserleri için dünya standartlarında yapılıyor. Hastalar, yaş ve kalıtsal özellikler ve diğer risklere göre değerlendirilip, tarama programına alınıyor. Meme kanserinde daha küçük cerrahi ve daha iyi sonuçlar için, sentinal lenf nodu, meme koruyucu cerrahi yöntemleri uygulanıyor.

Tiroid Bezi hastalıkları, ülkemizde yaygın görülen hastalıklardandır. Tiroidin nodüler hastalıkları, fonksiyonel hastalıkları ve tiroid kanserlerinin tüm tanı ve tedavi yöntemleri bölümüz ve ilgili dallar tarafından  uygulanıyor.

Bunların dışında;

  • Meme hastalıkları ve cerrahisi
  • Yemek borusu, mide ve barsak cerrahisi
  • Kalın barsak cerrahisi
  • Karaciğer, pankreas, safra kesesi ve yolları, iç salgı bezleri cerrahisi
  • Cerrahi enfeksiyonlar
  • Hemoroid, anal fissür, anal fistül, anal abse cerrahisi
  • Travma, cerrahi yoğun bakım
  • Varis cerrahisi tedavileri uygulanıyor.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH