Özel Akgün Tem Hastanesi Acil Servis ünitesi, hastanemize müracaat eden tüm acil durumdaki hastalara, gerekli tıbbi müdahaleyi zamanında ve eksiksiz yerine getirmeyi ilke edinerek 7/24 kesintisiz olarak hizmet veren bir ünitedir. Ünitenin verimli çalışmasını sağlayan laboratuvar ve radyoloji bölümleri de 7/24 çalışmakta olup kesintisiz olarak hizmet vermek üzere hastanemizde bulunmaktadır.

Hastanemizin hekimleri, hemşireleri ve diğer sağlık personeli sağlık durumu kritik olan hastalara, yaralanma vakalarına ve aynı zamanda daha basit sağlık sorunları olan hastalara müdahale etme konusunda eğitimlidirler.

Acil servisimize başvuran hastalar, sağlık personelleri tarafından durumlarının önemine göre Kırmzı (hayati risk ve  önem taşıyan ), Sarı (durumu kötüye gidebilecek )  ve Yeşil (ayakta poliklinik hekimleri tarafından takip edilebilecek hasta olarak) sıralanır ve hekimler bu sıralamaya göre en öncelikli hastalara tıbbi müdahalede bulunurlar. Acil servis doktorları ve gerektiğinde diğer uzmanlar  tarafından değerlendirilen hastalar, tetkikleri  ve sonuçları değerlendirildikten sonra gerekli görüldüğü takdirde ilgili tıbbi bölüme hızla sevki Triaj sistemi çerçevesinde yapılır. Bu sistem uluslararası akreditasyon ve bilimsel kuruluşlar tarafından tanımlanmıştır.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH